28 Şubat davasında karar...

Yaklaşık 6 yıldır görülen ve sona gelen 28 Şubat davasında bugün mahkeme kararını açıklıyor.

13 Nisan 2018 Cuma 13:58

Yaklaşık 6 yıldır görülen ve sona gelen 28 Şubat davasında bugün mahkeme kararını açıklayacak.

103 sanıkla başlayan, 4'ünün bu süreçte hayatını kaybettiği davada mütalaasını Aralık ayında açıklayan Savcı, dönemin Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı, 2. Başkan Çevik Bir, Harekat Başkanı Çetin Doğan başta olmak üzere 60 sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, 39 sanık hakkında ise “delil yetersizliğinden” beraat istemişti. Geçen haftaki duruşmalarda sanıklar, savcı mütalaasına karşı savunmalarını yapmıştı.

Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 28 Şubat davasının bugünkü duruşmasında mahkeme heyeti kararını okuyacak.

28 Şubat davasının karar duruşması başladı. Yoklama yapılırken, AKP Milletvekilleri Reşat Petek ve Ahmet Gündoğdu salona girip, müdahil avukatlarıyla tokalaşıp, onların bulunduğu bölüme oturdu. 99 sanığın tamamına yakının geldiği görüldü. İsmail Hakkı Karadayı, Çevik Bir ve Çetin Doğan henüz salona girmedi. Kumpasder Başkanı Ahmet Tatar, Tesud Başkanı Erdoğan Karakuş, Ergenekon'dan Hurşit Tolon, Balyoz'dan Can Erenoğlu da salonda.

Bazı sanık yakınları, birkaç izleyicinin fotoğraf çektiğini söyledi. 

Yoğun kalabalıktan salonda yer kalmadı. Gazeteciler, avukatların bölümüne oturdu veya ayakta kaldı. 28 Şubat'ın son duruşmasına ilk kez medya ilgisi de büyük oldu. EN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ