ÇAMAŞIR MAKİNESİ ELEKTRONİK KART ARIZASI VE ONARIMI

Çamaşır makinelerinde toplumda ‘beyin’ olarak tabir edilen elektronik kartı büyük bir önem taşıyor.

07 Mayıs 2018 Pazartesi 16:11

Çamaşırların yüksek devir hızında dönüşle daha yüksek kalitede yıkanabilmesine yardımcı olan çamaşır makineleri, dijital teknolojisi çerçevesinde seçilen programa uygun olarak işlemleri sırasıyla yerine getirir. Bu yüzden de çamaşır makinelerinde toplumda ‘beyin’ olarak tabir edilen elektronik kartı büyük bir önem taşıyor. Eğer program aygıtı olarak da bilinen parçada herhangi bir sorun meydana gelir ise çamaşır makinesinin ya işlevlerini tam olarak yerine getirememesine ya da hiç tepki vermemesine gibi sorunlara yol açar. Çamaşır makinesinde meydana gelen bu kart problemlerinde tüketicilerin çözüm açısından sağlayabilecekleri herhangi bir müdahale bulunmaması nedeni ile en kısa süre içerisinde uzman ve profesyonel çamaşır makinesi servisi hizmetinden yararlanmak üzere Arçelik Servisi merkezine başvuru gerçekleştirmesi gerekir.

 

Yapılan çamaşır makinesi arıza bildirimlerine en yakın lokasyonda her zaman hazır durumda bekletilen Beko Servisi merkezinin uzman teknik ekibi yönlendiriliyor. Çok kısa zaman dilimleri içerisinde ilgili adrese ulaşarak, gerekli olan arıza kontrollerini tam teşekküllü ekipmanları sayesinde gerçekleştiren teknik personeller, yerinde çamaşır makinesi servisi müdahalelerinde bulunur. Çamaşır makinesinin temel çalışma prensibini ve kullanılan parçalarını yakından tanıyan uzman teknik personeller, gerekli olan kontrolleri yaptıktan sonra arızayı tespit eder. Arızası bulunan elektronik devre kartlarının daha iyi bir çözüm sağlaması amacı ile sorunun büyüklüğüne ve etkisine göre yerinden sökülerek, servis merkezine getirilir ve burada çok daha kapsamı bir kontrolden ve onarımdan geçirilir.

 

Onarımı tamamlanan elektronik devre kartı yeniden kısa süre içerisinde adrese götürülerek, uzman Altus Servisi personelleri tarafından yerine takılır. Bu şekilde sorunun çözümü sağlanırken, olası sorunlara karşı ekipler tarafından çamaşır makinesinde çalışma durumu test edilir. Yapılan testlerde sonuçların olumlu ve sorunsuz olması durumunda ise arıza onarım müdahalesi sonlandırılır. Üstelik yapılan tüm müdahalelerde 1 yıllık garanti desteği veriliyor. Böylelikle ilgili parçada yeniden kısa süre içerisinde aynı arıza yaşanır ise tüketici açısından bu durumun yaratabileceği mağduriyetlerin giderilebilmesi sağlanıyor. Bu şekilde çamaşır makinesinin son derece uzun ömürlü bir kullanıma sahip olması ve uzun ömürlü kullanım süreci içerisinde her kullanımı en yüksek performansta sağlaması mümkün olabilmektedir.EN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ