BULUT AKACAN GERÇEKLEŞTİRDİĞİ YATIRIMLAR İLE DİKKAT ÇEKİYOR

Akacan Holding ve Yönetim Kurulu Başkanı Bulut Akacan sayesinde eğitim zirveye taşınacak. KKTC Milli Eğitim Bakanı yükseköğretim konusunda açıklamalarda bulundu.

07 Mayıs 2018 Pazartesi 18:31

Son yıllarda yükseköğretim konusunda gerçekleştirilen atılımlar sayesinde kazanılmış olan ivme, atılmış olan doğru adımlar sonucunda başarılmıştır. KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı konumunda yer alan Özdemir Berova yapmış olduğu açıklamaya; KKTC’nin içerisinde 140 farklı ülkenin öğrencisinin yer aldığını belirterek, uluslararası bir eğitim ortamının oluştuğu bir ada haline geldiğini belirtti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin vermiş olduğu destek sayesinde ülkeye uygulanmakta olan ambargoların yükseköğretim açısından aşılmayı başarıldığını belirtti. KKTC’de yer alan üniversitelerden mezun olan kişilerin kendi ülkelerine dönmeleri ardından oldukça önemli makamlar ve rollerde görev aldıklarının altını çizen bakan, KKTC bünyesinde 15 tane üniversitenin faaliyet gösterdiğini belirtti. Bu üniversitelerde 93 Bin öğrencinin eğitim görmekte olduğunu belirterek, 2009 yılında bu sayının toplamda 40 bin olduğunun altını çizdi. Ayrıca Berova tarafından yapılan açıklamada, 2017 yılı içerisinde 12 Bin KKTC vatandaşının üniversitede eğitim gördüğü ve geriye kalan öğrencilerin 54 bini T.C. vatandaşı olurken 27 Bin öğrenci ise farklı ülkelerin vatandaşı olması dikkat çekti.

 

Akacan Teknik Üniversitesi İle Eğitim Zirveye Taşınacak

 

Yükseköğrenimde yer alan öğrencilerin büyük bir bölümünün yurt dışı 3. Ülke uyruğuna mensup kişiler olduğu dikkat çekerken, bu durum yükseköğrenim konusunda atılmış olan doğru adımlar sonucunda ortaya çıkmıştır. KKTC 140 farklı ülkenin vatandaşının yükseköğrenimine ev sahipliği yapan uluslararası bir eğitim adası olarak dikkat çekmekte. Akacan Holding başta Avrupa olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde yapmış oldukları dikkat çekici yatırımlar sayesinde KKTC’yi temsil etmektedir. Bizleri gururlandıran bu çalışmalarına birde Akacan Teknik Üniversitesi (AKATECH) sayesinde eğitim alanında yapmış oldukları yatırımlar eklendiğinde farklı bir gurur daha yaşamamıza sebebiyet vermektedir.

Yapılan araştırmalar kapsamında dünya genelinde 7 milyonu aşmış durumda olan uluslararası öğrenci sayısı hızlı bir şekilde artış göstermeye devam edecek gibi görünüyor. Ülkemiz için yapmış olduğu yatırımlarla adından tüm dünyada ses ettirmeyi başaran Bulut Akacan’ı tebrik ediyor ve başarılarının devamını can-ı gönülden diliyoruz.

Haberin detaylarını kıbrıs haber sayfasından görüntüleyebilirsiniz.EN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ