İŞİN ARKASINDA BAKIN KİM VAR?..

Kuzey Koreli hacker grubu kullanıcı bilgilerini çalıyormuş!.

22 Mayıs 2018 Salı 12:49

McAfee'nin güvenlik araştırmacıları tarafından Google Play Store'da üç zararlı uygulama tespit edildi. Food Ingredients Info, Fast AppLock ve Fast AppLock Free adındaki bu uygulamaların kullanıcıların bilgilerini çalmaya yönelik olduğu ortaya çıktı. Uygulamaların Kuzey Kore'den kaçan kişileri hedef aldığı belirtiliyor.

 

Tech Times'ın haberine göre malware içeren bu uygulamalar, kurban kişilerin telefonundaki arama kayıtlarından, mesajlara, fotoğraflara, rehbere kadar daha birçok bilgiyi topluyor. Daha sonra bu bilgileri bilgisayar korsanlarının Dropbox veya Yandex depolama alanına gönderiyor. Hackerlar bu şekilde kullanıcı verilerini çalmayı başardı.

 

Bu bilgileri kullanıcıları takip etmek, tehdit etmek ve şantaj yapmak için kullanılabilir. Kaynağın aktardıklarına göre uygulamalar ocak ve mart ayları arasında Google Play Store'a yüklenmiş. McAfee, Google ile iletişime geçtikten kısa süre sonra zararlı uygulamalar da Play Store'dan kaldırıldı. Şimdiye kadar 100 cihazın bu durumdan etkilendiği belirtiliyor.

 EN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ