PKK'lı teröristleri ölüm korkusu sardı!..

Kuzey Irak'taki Hakurk, Bermize, Kalereş ve Sidekan, ve Armuş'u içine alan Bradost bölgesinde tamamen kontrolü sağlayan güvenlik güçleri bölgede 22 kilometre derinliğe ulaşırken, Kandil'e 15-20 kilometre gibi bir mesafe kaldığı belirtildi.

03 Haziran 2018 Pazar 15:31

Güvenlik ve Terör Uzmanı emekli istihbaratçı Albay Coşkun Başbuğ, operasyonlarda ele geçirilmek üzere olan Armuş kampının terör kadar, örgütün kaçakçılık yaptığı bölge olduğu için örgütün en büyük finans ayağına da darbe vurulduğunun altını çizdi. Mehmetçiğin terör bataklığına konuşlandığını söyleyen Başbuğ, şöyle devam etti:

"Bunun anlamı Kandil operasyonunun yaklaştığı şeklindedir. Afrin'de yapılan operasyonda olduğu gibi bu bölgeden YPG/ PKK/YPG'nın takviye alması önlenecek. 15 Temmuz öncesi sınır ötesi harekat genelde hava unsurlarıyla yapılır ve FETÖ'cüler terörle mücadele ediyorum maskesiyle dağ taşı bombalardı. Ama artık işler değişti. 15 Temmuz'dan sonra bu hain işbirliği bitince harekatlar amaca hizmet etmeye başladı. Üstelik Türkiye artık bu operasyonları daha önce devlet yetkililerimiz tarafından çeşitli platformlarda dile getirdiği gibi deklare edildiği gibi kimseden icazet almadan doğrudan yapıyor."

YAYLALARDA HUZUR

Terör olayları nedeniyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde uygulanan yaylalara çıkma yasağının kaldırılmasıyla Şırnak, Hakkari ve Van sınırlarındaki Faraşin Yaylası canlandı.

Operasyonlarla huzura kavuşan 2 bin 625 rakımlı yayla, özgürce hayvanlarını otlatmak isteyen besicileri ağırlıyor. Temiz havası ve geniş otlaklarında koyun ve kuzu seslerinin kuş cıvıltılarına karıştığı yaylanın özgürce kullanımı besiciye umut oldu

HAKURK'U DAR ETTİK

Irak'ın kuzeyindeki Hakurk ile Siirt'in Pervari ilçesi ve Tunceli kırsalındaki hedeflere yönelik hava harekatında 15 terörist etkisiz hale getirildi. Tunceli'de PKK terör örgütüne yönelik hava destekli operasyon düzenlendi. Operasyonda 7 terörist etkisiz hale getirildi.

ÖRGÜT PANİKTE

Güvenlik güçleri, İran-Irak sınırında bulunan ve 3587 rakıma sahip olan Kandil Dağı'na adım adım yaklaşıyor. TSK'nın, terör örgütü PKK/YPG'nin sözde merkez üssü olarak kullandığı bölgeye yaklaşması örgüt liderlerini paniğe sevk ediyor.

BİRER BİRER KAÇTILAR

Bradost bölgesini kapsayan, içinde Hakurk, Bermize, Kalereş ve Sidekan gibi geniş bir alanda 2 aydır devam eden operasyonların ardından örgütün 14 üst düzey yöneticisinin bölgeyi terk ettiği belirtildi. Bölgedeki kaynaklar, Afrin sürecinde Türkiye'ye sızmaya hazırlanan 2 bine yakın teröristin Türkiye'ye geçemeden Kandil'e döndüğünü kaydetti.

(Yeni Asır)GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ