HAİNLER ADLİYEDE!..

Kumpas davası hakimini yurt dışına kaçırmak isteyenler adliyede.

06 Haziran 2018 Çarşamba 16:33

Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Yunanistan sınırındaki İpsala ilçesinde, kaçaklara kılavuzluk yaparak, yasa dışı yollardan sınırdan geçirdiği tespit edilen şüphelileri takibe aldı. Yaklaşık 1 hafta adım adım izlenen şüphelilere yönelik polis ekiplerince önceki gün İpsala ilçesinde operasyon düzenlendi. Operasyonda 9 şüpheli gözaltına alındı. Şüpheliler, verdikleri ifadelerinde İstanbul'dan yola çıkan 11 kişilik bir grubun sınıra doğru geldiğini söyledi. Bunun üzerine başlatılan ikinci operasyonda, kumpas olduğu ortaya çıkan İzmir'deki Askeri Casusluk davası mahkeme heyetinde yer alan ve hakkında 'FETÖ terör örgütüne üye olmak' suçundan yakalama kararı bulunan eski hakim İsmail Kurt ve aralarında doktor, öğretmen ve mühendislerin de yer aldığı 11 şüpheli yakalandı.

FETÖ şüphelilerini yasa dışı yollardan Yunanistan'a kaçırmaya çalışan 1'i kadın, 9 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından Edirne Adliyesi'ne getirildi. Elleri önden kelepçelenen şüpheliler ifadeleri için savcılığa sevk edildi.

 

%C4%B0zmir%20Askeri%20Casusluk%20davas%C4%B1na%20bakan%20hakimlerden%20%C4%B0smail%20Kurt%2C%20YunanistanEN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ