KONUT İNDİRİMLERİ SATILIK DAİRE PİYASASINI NASIL ETKİLEDİ?

Son dönemde Türkiye’de yaşanan konut indirimleri sayesinde ev sahibi olmak isteyen pek çok vatandaşın yüzü gülüyor.

08 Haziran 2018 Cuma 13:36

Bankalar konut kredisi faiz oranlarının düştüğünü açıkladıktan sonra, pek çok şehirde birbirinden farklı kampanyalar oluşturulmaya başlamış durumda. Uzun vade seçenekleri ile ekonomik anlamda zor durumda kalmadan ev sahibi olan vatandaşlar, geleceklerini de garanti altına alabilirler.

 

Satılık Daire İlanları Arttı

 

Konut indirimlerinin yaşanmasının ardından, Türkiye’nin neredeyse tüm illerinde satılık daire ilanlarının arttığını söylemekte fayda vardır. 2+1 ya da 3+1 daire seçeneklerinden yararlanmak isteyenler, ilanları inceleyerek bütçelerine uygun bir seçim yapabilirler.

  • Beylikdüzü satılık daire fırsatları sayesinde orta gelirli ailelerde kolay bir şekilde ev sahibi olabilmektedir.
  • Daire ilanlarının artış göstermesinden sonra doğru bir tercih yapabilmek adına her zaman konutları detaylı incelemekte ve ödeme planı seçenekleri konusunda bilgi edinmekte fayda vardır.
  • Konut indirimleri sayesinde pek çok vatandaş, yatırım amaçlı olarak daire almayı hedeflemektedir.
  • Bu noktada ise evin konumu ve ne kadar kar getireceği üzerinde detaylı bir araştırma yapılmalıdır.

Satılık daire piyasasının olumlu yönde etkilenmesi, beraberinde emlak sektöründe hareketlenmesinin yaşanmasına da neden olmuştur.

 

Kiralık Dairelere Olan Talep Azalıyor

 

Satılık daire alma fırsatlarının yaygınlaşması ve daha kolay hale gelmesi ile birlikte kiralık dairelere olan ilginin azaldığını söylemekte fayda vardır. Özellikle büyük şehirlerde, kiralık dairelerin fiyatlarının artış göstermesinden sonra pek çok vatandaş, ev sahibi olmayı hedefler duruma gelmiştir. Bu noktada konut indiriminin de yaşanması ise bütçeye uygun bir daire satın almak daha faydalı olacaktır.

Konut kredisi faiz oranlarının düşürülmesinin ardından kiralık ev sahipleri de fiyatları daha ekonomik hale getirmeye başlamıştır. Bu nedenle konut indirimlerinin yaşanmasının kirada yaşayan vatandaşların avantaj sağlamasına yardımcı olduğunu söylemek doğru olacaktır.

 

Uygun Fiyatlı Daire Sahibi Olma İmkanı

 

Satılık daire ilanları ile birlikte tüketiciler, düşük fiyatlara ev sahibi olma fırsatı elde etmektedir. Önceleri ev fiyatlarının yüksek olması, konut alacakların aylık ödeme yaparken zorlanmalarına neden olmaktadır.

  • Günümüzde ise bütçeye uygun farklı ev fırsatlarını değerlendirmek son derece kolaydır.
  • Ekonomik fiyatlara ev sahibi olabilme imkanı, vatandaşların geleceklerini garanti altına alabilmelerine de zemin oluşturur.
  • Memur, emekli ya da çalışan için birbirinden farklı ödeme seçenekleri oluşturan firmalar, ev satışlarının artmasına zemin hazırlar.
  • Bütçenize uygun bir daire satın almak istiyorsanız özellikle yaz aylarında kampanyaları takip etmeniz önemlidir.

Konut indirimi sayesinde emlak sektöründe yaşanan ekonomik problemlerde hafiflemiştir. Ev aldıktan sonra düzenli bir şekilde ödeme yapabilmek adına aylık gelir doğrultusunda hareket etmekte fayda vardır.

 

 

 

 EN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ