Öksüz'ün kayınvalidesine müebbet!..

Adil Öksüz'ün kayınvalidesi Hatice Yıldırım hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

27 Haziran 2018 Çarşamba 14:36

Öksüz'ü ailesi ile yaşamış olduğu ikametinde saklayarak kendi örgüt bağını da ortaya koyduğu, şüphelinin FETÖ'de üst düzey görevli olan hatta darbe teşebbüsünün planlayıcılarından olan Adil Öksüz'ü yetkili makamlara bildirmeyerek kaçmasına imkan sağladığı anlaşılmıştır" denildi.

 

"15 Temmuz'dan sonra sempatimiz ortadan kalktı"
İddianamede ifadesine yer verilen Yıldırım, damadı Öksüz'ün FETÖ üyesi ve lider kadrosunda yer aldığı ile ilgili kendisinin bilgisinin olmadığını, lider kadrosunda olduğunu televizyondan öğrendiğini öne sürerek, Öksüz'ün 19 Temmuz 2016'da "34 SIR 49" plakalı araçla geldiğini anlattı.

 

Öksüz'ün kendilerine "15 Temmuz 2016'da Ankara'da olduğunu, bulunduğu sokakta herkesi gözaltına aldıklarını, kendisinin de gözaltına alındığını, bu sırada üç gün boyunca emniyette kaldığını, daha sonra mahkemeye çıktıklarını, suçsuz olduğu anlaşılınca serbest bırakıldığını" söylediğini belirten Yıldırım, "Niçin yakaladıklarını sorduğumuzda bulundukları mahallede herkesi topladıklarını, bu sırada kendisinin de alındığını söyledi. Öksüz kahvaltı yaptıktan sonra evden ayrıldı. Nereye gittiğini sorduğumda 'işe gidiyorum' dedi" beyanında bulundu.

 

Yıldırım, Adil Öksüz'ün yakalanıp salıverildikten sonra "Hava Kuvvetleri imamı" olduğuna yönelik bilgileri medyadan öğrendiğini savunarak, "Adil dışında FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne mensup herhangi bir tanıdığım yoktur. Çocuklarım da Fetullah Gülen hizmet hareketine 15 Temmuz 2016 tarihine kadar sempati ile bakıyorlardı. Ancak darbeye teşebbüs girişiminden sonra Gülen'in gerçek yüzünü görünce ailecek sempatimiz ortadan kalktı. Gerçek anlamda Adil Öksüz dolayısıyla biz mağdur edildik. Gülen'in Türk milletini kandırdığını, aldatıldığımızı öğrendik" iddialarını dile getirdi.

 

İddianamede, Yıldırım'ın "anayasayı ihlal" ve "silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

 

İddianamenin gönderildiği Sakarya 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilmesiyle Öksüz'ün kayınvalidesi tutuksuz sanık Hatice Yıldırım'ın yargılanmasına 13 Temmuz'da başlanacak.EN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ