Yerli Yörük 4X4'ün fabrika çıkış töreni yapıldı

Zırhlı kara aracı üreticilerinden Nurol Makina'nın geliştirdiği 4X4 zırhlı araç Yörük için fabrika çıkış töreni yapıldı.

29 Haziran 2018 Cuma 14:22

Yörük ilk olarak Efes 2018 Birleşik Müşterek Fiili Atışlı Tatbikatı'na katılmış, Ve ilk ismi de orada açıklanmıştı.
 
Nurol Makina İş Geliştirme Müdürü Hakan Arısüt, "Güvenlik güçlerimize, silahlı kuvvetlerimize hizmet etmesini, bu perspektifte yurt dışına açılım sağlayarak ülkemizi en iyi şekilde gururlandırmasını bekliyoruz. Patentini de aldık. Efes Tatbikatı'ndan aldığımız sinerjiyi iç ve dış pazara en iyi şekilde yansıtarak ülkemizin adını dışarılara taşıyıp, bayrağımızı dalgalandırmak istiyoruz" açıklamalarında bulunmuştu.

Toplam sekiz ton ağırlığındaki Yörük dört ton taşıma kapasitene sahip. Aracın mayın koruma seviyesi, teker ve göbek altında altı kilogramlık TNT patlamasına dayanabilecek şekilde tasarlandı.
 
Altı metre dönüş yarıçapına sahip araç meskun mahal operasyonlarında kolay manevra yapabiliyor.

SARP Uzaktan Komutalı Stabilize Silah Sistemi
ASELSAN SARP Uzaktan Komutalı Stabilize Silah Sistemi, taktik kara araçlarında ve sabit tesislerde hava ve kara tehditlerine ve asimetrik tehditlere karşı kullanılmakta. 

Harekat ihtiyacına uygun olarak sisteme, farklı silahlar takılabilmektedir. Gece ve gündüz gözetleme, hedef tespit ve takip imkânı sağlayan SARP Sistemi, gelişmiş uzaktan komuta yetenekleri ile kullanıcı personelin güvenliğini en üst seviyeye taşımakta. EN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ