Türkiye sahadaki gücünü gösterdi

Ortadoğu’da ABD öncülüğünde kurulan terör koridorunun belini kıran Türkiye, sınır ötesi operasyonlarıyla sahada önemli bir güç olduğunu gösterdi.

05 Temmuz 2018 Perşembe 10:34

Son yıllarda ürettiği yerli ve milli silahların sağladığı avantajla Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtlarıyla mevcut askeri gücünü ilk kez bu denli kararlı bir şekilde sınırın öte tarafına taşıyan Türkiye hem sahada hem masada kazanmaya devam ediyor.

Kendi silahıyla teçhizatlanmanın özgüveni bir yana Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bin yılları aşan askeri tecrübesiyle sahaya çıkan Türkiye’nin her adımı başından bu yana bütün küresel aktörler tarafından dikkatle takip ediyordu.

Sınır güvenliğini sağlamak ve bölgede kurulan terör kantonlarını yerle bir etmek için yola çıkan TSK’nın halihazırda sınırın diğer tarafında verdiği mücadele üç cephede aralıksız sürüyor.

TERÖRE AĞIR DARBELER VURULDU 

Hatırlanacağı üzere TSK 2 bin askerle 24 Ağustos 2016 tarihinde Cerablus sınırından öteye teröristleri bertaraf etmek için yola çıkmış ve Fırat Kalkanı Harekâtı ile 2 bin 100 kilometrekarelik alan güvenli bölgeye dönüşmüştü.EN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ