AMELİYATSIZ YÜZ GERME UYGULAMALARI

Estetik alanında son yıllarda yaşanan baş döndürücü teknolojik gelişmelerle beraber, ameliyatsız yüz germe tekniklerinde önemli ilerlemelerin ve farklı yöntemlerin ön plana çıktığı gözlemlenmektedir.

09 Temmuz 2018 Pazartesi 15:31

Söz konusu yöntemlerin kısa sürede tamamlanabilmesi ve hastaların günlük rutin yaşantılarına herhangi bir olumsuz bir etkisinin olmaması, ameliyatsız yüz germe tedavilerinin tercih edilmesine katkıda bulunmaktadır. Günümüzde, cerrahi müdahale söz konusu olmadan gerçekleştirilen ameliyatsız yüz germe uygulamaları aşağıda detaylı bir şekilde açıklanmaktadır.

 

 Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamaları Nelerdir?

 

 1) Dolgu Uygulamalarıyla Yüz Germe: Genellikle yüz bölgesindeki çizgilerin ve kırışıklıkların giderilmesi için uygulanan dolgu uygulamaları, yaşlanmaya bağlı hacim kaybını yüze tekrar kazandırabilmek, yüzdeki yorgun görüntüyü ortadan kaldırabilmek ve dudakların görünümünde daha dolgun bir görünüm sağlamak gibi amaçlarla sıklıkla tercih edilmektedir. Söz konusu uygulamalar, özellikle ağız burun çizgisi arasında etrafında çok fazla gözlemlenen çizgilerin giderilmesinde kullanılmaktadır. Ayrıca, dudak dolgusu da, dudağın dolgunlaştırılması ve kalınlaştırılması amacıyla kadınların en fazla yaptırdığı estetik uygulamalar arasında yer almaktadır.

 

 2) Yüz Mezoterapisi: Mezoterapi uygulaması; vitamin, mineral ve amino-asitlerden oluşturulan, cilt için son derece etkili ve faydalı bir formülün, mikro-enjeksiyon yöntemi ile cilt altına enjekte edilmesi şeklinde uygulanmaktadır. Bu yöntem, en fazla yüz ve dekolte bölgelerine uygulanmaktadır.

 

 3) Ultherapy Tekniği: Bu sistem, ultrason teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Yöntem, cildin astar tabakası olarak kabul edilen ve taşıyıcı katmana kadar ulaşabilen ses dalgaları gönderme yoluyla tedavi ve gençleşme sağlamaktadır.

 

 4) Thermage Tekniği: Thermage yöntemi, radyo frekans dalgaları aracılığıyla sıkılaşma sağlayan bir yöntemdir.

 

 5) VShape Tekniği: İlgili yöntem, cildin alt tabakalarındaki kollajenin liflerini ısıtılmasını sağlamakta ve böylece ciltte belirgin şekilde sıkılaşmaya imkan sağlamaktadır.

 

 6) ClearLift Tekniği: ClearLift yöntemi; ince çizgi ve kırışıklıklar, cilt gençleştirme ve cilt rengindeki ton farklılıklarıyla etkili bir şekilde mücadele etmeye çalışmaktadır.

 

 7) Scarlet S Fraksiyonel Radyofrekans Tekniği: Bu teknoloji, cildin alt tabakalarına enerji gönderilerek, elastikiyeti arttırmaya ve ameliyatsız lift etkisi yaratmaya olanak tanıyan bir yöntemdir.

 

 8) İple Yüz Germe Tekniği: İple yüz germe, PDO isimli ipliklerin, çok ince iğneler içerisine yerleştirilerek cilde uygulanmasıdır. Bu iplikler, sarkma ve kırışıklık gözlemlenen cilt altı bölgelerine yerleştirilerek, cildi onarmakta ve kollajen üretimini tetiklemektedir.

 

 9) Fokuslu Ultrason Yüz Germe: Fokuslu ultrason yüz germe, ses dalgaları kullanılarak uygulan bir cilt toparlama yöntemidir. Fokuslu ultrason için, ultrasonla yüz gençleştirme ve focus USG gibi isimler de kullanılmaktadır..

 

 10) Jet Plazma Tekniği: Jet plazma, ultrason yüz germe yöntemi olarak dikkat çekmektedir. Cilt yüzeyine hızlıca etki ederek yenileme sağlayan bir yöntemdir.

 

 

 EN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ