İSRAİL İRAN'I FÜZEYLE VURDU

Ortadoğu’da sular durulmuyor. Son dakika gelişmesine göre İsrail, İran’ı füzelerle vurdu. İşte sıcak gelişmenin ayrıntıları;

16 Temmuz 2018 Pazartesi 11:24

Ortadoğu’nun sorumsuzca hareket eden devleti İsrail, bu sefer İran’ı hedef aldı ve füzelerle vurdu. İsrail’in saldırısının ardından ise 9 kişi hayatını kaybetti.

İsrail Suriye'deki İran üssünü vurdu ve 9 kişi hayatını kaybetti.

İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, İsrail'in Suriye'de düzenlediği hava saldırısında Esad rejimine bağlı 9 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.

 Suriye'de Beşar Esad rejimi, İsrail'in Halep'teki Neyrab hava üssü yakınlarındaki bir askeri noktaya füze saldırısı düzenlediğini iddia etti.

SANA'da yer alan haberde, İsrail'e ait savaş uçaklarının, dün gece saatlerinde rejimin Neyrab hava üssünün kuzeyindeki bir askeri noktayı vurduğu belirtildi.

İRAN GÜÇLERİ BULUNUYORDU

Haberde, İsrail'in ülkenin güneyindeki Dera ve Kuneytra'da "yenilen" teröristlerine destek olmayı hedeflediği, saldırı neticesinde sadece maddi hasar oluştuğu öne sürüldü.

Halep'in merkezindeki Neyrab hava üssünde İran güçlerinin konuşlu olduğu biliniyor.

İsrail makamları henüz bir açıklama yapmadı. İsrail, son 3 ay içinde Suriye'nin Humus, Kuneytra, Dera ve Şam illeri içerisindeki rejim ve destekçisi İran'a ait askeri noktalara saldırılar düzenlemişti.

Kaynak: İsrail İran'ı füzeyle vurduEN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ