Elçilik saldırısının ardındakı kirli tezgâh ortaya çıkıyor

ABD eski elçisi John Bass’la fotoğrafı çıkan elçilik saldırısı şüphelisi tutuklu sanık Ersin Bayram’ın, firari FETÖ’cü isimler Önder Aytaç ve Hakan Şükür’le yazışmaları da ortaya çıktı

10 Eylül 2018 Pazartesi 11:13
ABD Büyükelçiliği'ne yönelik FETÖ saldırısıyla ilgili tutuklanan işadamı Ersin Bayram'ın ifade tutanaklarında ilginç detaylar ortaya çıktı.
 
 
Soruşturma kapsamında tetikçiler Ahmet Çelikten ile Osman Gündaş ve FETÖ'cü işadamı Ersin Bayram çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı. Telefonundan, FETÖ elebaşının talimatlarını yayımlayan "herkul.org" uygulaması ve eski ABD Büyükelçisi John Bass'la çekilmiş fotoğrafı bulunan Bayram'ın son olarak da FETÖ'nün firari isimlerinden Önder Aytaç ve eski futbolcu Hakan Şükür ile ilgili yazışmaları da ortaya çıktı.
 
İfadesinde FETÖ'nün firari isimlerinden Önder Aytaç ve eski futbolcu Hakan Şükür ile ilgili yaptığı Twitter paylaşımları sorulan Bayram Önder Aytaç'ı tanımadığını ileri sürerken, Hakan Şükür için de, "17- 25 Aralık sürecinden sonra bir yıl bocalama döneminin ardından bu şekildeki paylaşımları sildim. Bu mesaj ise Twitter'da daha önce beğeni yaptığım için 'ilgilenir misin' diye otomatik mesaj atmış" ifadesini kullandı.
 


EN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ