HAMAS'TAN İSRAİL'E TEHDİT

Filistin'de ardı arkası kesilmeyen İsrail vahşeti karşısında direnen Hamas yeni bir açıklama yaptı

13 Kasım 2018 Salı 11:36

Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, Twitter hesabından yaptığı yazılı açıklamada, Gazze'deki yerleşim yerlerinin bombalanmasına karşılık katil İsrail'in güney kesimindeki Mecdel beldesinin de füzelerin hedefi alanına girdiğini belirtti.

Ebu Ubeyde, katil İsrail'in Gazze'de yerleşim yerlerine saldırılarına devam etmesi halinde gelecek hedeflerin Aşdod ve Biru's Sebi (Beer Şeva) kentleri olacağını ifade etti.

İslami Cihad Hareketinden yapılan yazılı açıklamada da sivil yerleşim yerlerinin bombalanmasının, direnişi durduramayacağı belirtilerek, bunun "hedef alanını genişletmek gibi seçenekleri doğuracağı" ifade edildi.

İslami Cihad Hareketi'nin silahlı kanadı Kudüs Seriyyeleri ile Hamas ve İslami Cihad Hareketi gibi grupların silahlı kanatlarının yer aldığı Filistinli Direniş Grupları Ortak Odası'nın son saatlerde yapılan saldırılardan daha kuvvetli saldırma gücü olduğu kaydedildi.

Açıklamada, katil İsrail'in yerleşim yerlerini bombalamasının, ABD silahlarını terör için kullanmak ve saldırıları tırmandırmak olduğu aktarıldı.EN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ