ABD'nin yalanını suya düşürecek açıklama...

Salih Müslim, “ABD bizden vazgeçemez” mesajı vererek teröristlere moral aşılamaya çalıştı.

04 Aralık 2018 Salı 14:35

Terör örgütü PKK/YPG'nin eski elebaşlarından Salih Müslim, ABD’li yetkililerin “PKK ile ilişkilerimiz geçici ve taktikseldir” şeklindeki açıklamasını “DEAŞ kolay kolay bitmez, ABD bizden vazgeçmez” şeklinde yorumladı.

Terör örgütü PKK ve uzantısı YPG’yi ayrıştırmaya çalışan ABD, PKK ve YPG elebaşlarına mektup yazarak “Ayrışın” talimatı vermişti. YPG’yi terör örgütü tamımlayaman ABD’, Türkiye’nin tepkisiyle karşı karşıya kalınca “YPG ile ilişkimiz geçici ve taktiksel” açıklaması yapmıştı. ABD’li üst düzey yetkililerin yaptığı bu açıklama ile telaşa kapılan terör örgütü mensuplarının dağılmasından endişe eden terör örgütü elebaşlarından Salih Müslim, “ABD bizden vazgeçemez” mesajı vererek teröristlere moral aşılamaya çalıştı.

“DEAŞ KOLAY KOLAY BİTMEZ”

“Bugün uluslararası güçlerle bir ittifakımız varsa, bu çıkarlarımız uyuştuğu içindir. Ancak bizim için en büyük destek halkımızın desteğidir” diyen Müslim, daha önce defalarca yok edildiği açıklanan terör örgütü DEAŞ ile mücadelelerinin devam ettiğine vurgu yaparak, DAEŞ kolay kolay bitmez, uluslararası koalisyon da bizden kolay kolay vazgeçmez” ifadelerini kullandı. Müslim’in bu açıklaması PKK uzantısı YPG’nin varlığının DAEŞ’in varlığı ile doğru orantılı olduğunu bir kere daha ispatlamış oldu.

ABD DEVLET KURMA PEŞİNDE

Öte yandan Rossiya 1 televizyonunda yayınlanan bir programda Suriye’deki gelişmeleri değerlendiren Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD’nin Suriye’yi bölüp bölgede devlet kurmaya çalıştığını dile getirdi. Fırat’ın doğusunda yapılanların kabul edilemez olduğuna dikkat çeken Lavrov, “ABD burada devlet benzeri yapılar kurmaya çalışıyor, Suriye hükümetinin bölgelerindeki altyapıları yeniden inşa etmeyi reddederken, bu bölgelerde insanların normal yaşama dönmesi için milyonlarca dolar harcıyor” diye konuştu.

(Dirilişpostası)EN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ