Urla'da askere saldırı!

Uzunada Deniz Komutanlığı'na ait askeri kamyonetteki askerler, İzmir'in Urla ilçesinde, yüzleri maskeli 40-50 kişilik bir grubun saldırısına uğradı.

28 Şubat 2014 Cuma 17:19

İki askeri personelin yaralandığı olayla ilgili Urla Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatı ile Güzelbahçe İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından adli tahkikata başlandı. Geçtiğimiz günlerde de Urla'da, seçim bürosu açma hazırlığındaki HDP(Halkların Demokratik Partisi) üyeleri ile çevrede toplanan yaklaşık bin kişi arasında gerginlik çıkmıştı.

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinden olayla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Uzunada Deniz Komutanlığı (Uzunada/İzmir)’na ait askeri kamyonet, Ege Deniz Bölge Komutanlığına bağlı İkmal Destek Komutanlığı (Karşıyaka/İzmir)’ndan ikmal malzemesi alımını müteakip, Uzunada’ya geri dönüşü esnasında, Güzelbahçe İlçesi Yalı Mahallesi mevkiinde, yüzleri maskeli 40-50 kişilik bir grubun taşlı sopalı saldırısına uğramıştır. Söz konusu grup, askeri aracın kırmızı ışıkta durmasından faydalanarak araca yaklaşmış, taş, sopa ve metal cisimlerle araca vurmaya başlamış ve personeli zorla aşağıya indirmeye çalışmıştır. Bu arbede esnasında personelde ve araçta hafif yaralanmalar ve maddi hasar meydana gelmiş, personel araçtan inmeyerek araç süratle olay yerinden uzaklaşmış ve Urla Devlet Hastanesine intikal etmiştir. Olayda iki askeri personel yaralanmıştır. Urla Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile Güzelbahçe İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından olay ile ilgili adli tahkikata başlanmıştır."

LİCE'DE PATLAMA

Diyarbakır Lice'de ise patlama meydana geldi. Genelkurmay'ın olayla ilgili yaptığı açıklamada şöyle denildi:

"Abalı Jandarma Karakol Komutanlığı yeni hizmet binası inşaatında çalışan işçileri taşıyan sivil bir aracın, Diyarbakır/Lice Tuzlaköy bölgesinde, Diyarbakır istikametinde intikali esnasında aracın 20 metre kadar önünde patlama meydana gelmiştir. Olayda ölen ya da yaralanan olmamış, aracın ön kısmında hasar meydana gelmiştir. Patlamanın etkisiyle asfalt kaplama yolda, bir metre derinliğinde, üç metre genişliğinde çukur oluşmuştur. Lice Cumhuriyet Savcısının talimatı ile adli tahkikata başlanmıştır."EN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ