'Sayfaları engellenmesi kanunu' TSK'ya yönelik neden uygulanmıyor?

Uygulanıyorsa bugüne kadar yıllardır herkesin ulaştığı kirli videolar neden engellenmiyor, sayıları azalacağına artıyor?

04 Mart 2014 Salı 09:18
Savunma ve Güvenlik Portalı www.mehmetciktv.com.tr Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Yenerer gündem yaratacak bir tartışmayı başlattı. 
 
Türkiye'de öteden beri hırsız, yalancı ve iftiracılarla ilgili çıkan haber ve görüntülerin gerçek olsa bile "Etik değil" denilerek sayfaların görüntülenmesinin engellendiğine dikkat çeken Vedat Yenerer yeni kanunla birlikte milletin kanını emen tüm asalakların da artık rahat ettiğini iddia etti. Yenerer şöyle konuştu:
" Bu çıkan yasanın yağcı, hırsız ve bölücülerin hedef aldıkları kişi ve kurumlara istedikleri gibi saldırmalarına devam etmelerine göz yumduğunu görüyoruz. Adı skandal ve şaibelerle anılan kişilerin hakkında çıkan görüntü ve konuşmalar doğru olsa bile yayından bir kaç saat içinde devletin yüksek kademesindeki yöneticiler aracılığı ile hemencecik kaldırılıyor. Bu durum yasa çıkmadan önce de böyleydi. Şimdi aynı cenah için doğru bile olsa istenmeyen görüntülerin çıkma olasılığına karşı en sağlam şekilde önlem alınmış oldu. Tamam da bir gazeteci olarak soruyorum: Bugünlerde hırsız, sahtekar ve bölücülerin görüntü ve ses kaydını yayınlayan internet sitelerinin ilgili sayfaları anında erişime engellenirken, Türk Silahlı Kuvvetleri hakkında internet dünyasında yer alan hakaret, iftira, yalan, düzmece ve propaganda amaçlı video ve haberler neden silinmiyor? Silinmesini kim istemiyor. İsteniyorsa neden silinmiyor?Türk silahlı Kuvvetleri, Genelkurmay başkanımız ve diğer komutanlarımızla ilgili olarak terörle ve uyuşturucuyla mücadele operasyonlarında sözde kimyasal silah kullandıkları, AHİM tarafından arandıkları ve savaş suçlusu oldukları iddia ağır hakaretlerle itham ediliyor. Tamamı düzmece yüzlerce video ve haber internette deyim yerindeyse ibadullah ve cirit atıyor. Üstelik bu videoların eski tarihli olması; yani engellenmemiş olması dikkat çekiyor. TSK'nın bu konuda bölücü ve alçaklarla mücadele ettiğini ve uzun zamandır malesef yalnız bırakıldığını çok iyi biliyorum. Son 10 yılda bu devleti yönetenlerden bir allahın kulu bundan rahatsızlık duymamış ve sessiz kalarak destek mi veriyorlar. Eğer öyleyse bin kez yazıklar olsun. Yüzbinlerce insanı dinleyen, özel hesaplarına kadar izleyen, gençlerin girdiği porno görüntülerini bile anında engelleyen TİB, Polis ve MİT,vskurumlar Türk milletinin namusu TSK aleyhine internete yağmur gibi yüklenen videoları ve haberleri görmezden gelmeye devam ediyorsa bu nasıl bir zihniyettir? Masum insanları işadamlarını partileri 24 saat izlemekle görevlendirilen binlerce elemandan iki ya da üç elemanı bu haber ve videoları izleyip, propaganda ve yalan yazan sayfaları engelleme görevi verilseydi bugün bölücülerin kudurma ve kin kusma alanları haklı gerekçelerle engellenirdi.  Biz mehmetçiktv.com.tr olarak bu utanç sayfalarının bir an önce internetten temizlenmesini istiyoruz. Olmayan örgütleri ve delillerini yaratanlar el ele verdikleri halde arayıp, tarayıp Türk Silahlı Kuvvetleri ve onun şanlı şerefli personeline yönelik açık propaganda haber videolarını bulamıyorlarsa bize sorsunlar. Biz elimizden geldiğince Türk milletinin gözbebeği Mehmetçiklerimize kin kusan haber ve videoların adreslerini bildirmeye hazırız."
 


EN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ