Olacak şey değil!.. Bu iddia doğru çıkarsa yer yerinden oynar

Gazeteci yazar Vedat Yenerer Türklüğün Gururu, tarihi öneme sahip Süleyman Şah Türbesi'nde Türk Bayrağı'nın 10 gün önce TBMM izni olmadan indirildiği iddialarını gerçek olması halinde büyük bir suç işlendiğini belirterek " Genelkurmay bu konuda açıklama yapmalıdır" dedi ve BOMBA bir iddiada bulundu:

27 Mart 2014 Perşembe 12:40
 
Uzun yıllar Savaş muhabirliği yapan ve Ortadoğu'yu çok iyi bilen gazetecilerden Vedat Yenerer bugünlerde Suriye'de Süleyman Şah Türbesi üzerinden Türk milletine büyük bir oyun başlatıldığını iddia ederek şöyle konuştu: 
 
"Bölücü medyasının bugünlerde o bölgeye odaklandığını fark ettim. Türkiye'ye 30 kilometre uzaklıktaki vatan toprağı Süleyman Şah Türbesi'ni koruyan 25 askerimiz sıkıntılı günler yaşıyor. Etrafında koruma olarak gönüllü bekleyen Türkmen silahlı direnişçiler bir kaç gün önce çok düşündürücü bir şekilde  PKK-YPG ile IŞİD ( El Kaide) arasındaki çatışmaların yoğunlaştığı gerekçesiyle geri çekildiklerini açıkladılar. Türk bayrağının da IŞİD''in "indirin" tehtidi üzerine 10 gün kadar önce indirildiğini de Türkmen direniş lideri resmen açıkladı. Dün Türkiye'den yapılan açıklamalarda bu çok önemli konu görmezden gelindi ve yalanlanmadı. 
Şu an itibarı ile yeni bir Psikolojik algı ve propaganda başlamış durumdadır. Süleyman Şah Türbesi bölücü, hain, işbirlikçi katil terör örgütü PKK-YPG tarafından korunuyormuş gibi bir hava yaratılmaya başlandı. O bölgedeki El Kaideci yobazlarla kıran kırana savaş bir den bire patlamış ve devam etmektedir. Şu anda Yobazların türbeyi ele geçirmesine en büyük engel PKK-PYD olarak ortaya çıkmıştır. Seçim sonrası PKK ve Abdullah Öcalan'ın serbest bırakılmasını ve bazı bölücü tavizlerin kopartılması yolunda Türk milletine sempatik gözükmek için hazırlığı başlatılan bir operasyon başlangıcıdır.    
Türk bayrağı Türk toprağından ancak TBMM'nin kararıyla iner. Bayrak eğer indiyse ki hala inanmak istemiyorum emri kim neyine güvenip verdi? Türk Ordusu sınırda teyakuza geçirildi. Kobani'ye yakın bir bölgede yer alan Süleyman Şah Türbesi’ne kara müdahelesi yapılması halinde ordu birlikleri ile YPG silahlı güçlerinin karşı karşıya gelme ihtimalinin kaçınılmaz olacağı belirtiliyor. Bu durumda nasıl hareket edileceği tartışılıyor. Olacak şey değil.TSK, PKK ile karşı karşıya gelmekten mi çekiniyor yoksa karşı karşıya getirilmek mi istenmiyor? Türk ordusu her iki çatışan ve Türk düşmanı olan grupların üzerine 2 saat içinde bir kabus gibi çökebilecek güçteyken beklemek niye? Oradaki mehmetçiğin şehit olması mı bekleniyor. Bu durum ya açıkça basiretsizliktir ya da oyunun parçasıdır...
AKP hükumetinin ve Teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın baştan sonra organize ettiği açıkça belli olan ve başta ABD, İngiltere ve İsrail'in aşırı dincilere karşı desteklediği bu plan bence bugünlerde uygulamaya konulmuştur. Türk Milleti er geç uyanacak ve bu oyunların hesabını soracaktır. Umarım bir gazeteci olarak ben yanılıyorumdur. Ancak bölgedeki gelişmeleri incelerseniz siz de anlattığım konularda endişelenirsiniz. Tarih yazan 2000 yıllık Türk milletinin askeri, üç beş yobaz çapulcuya karşı üç beş hainin korumasına bırakılacaksa vay halimize... "
 EN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ