Suriye'nin sahipsiz Türkmenleri'nden sahipsiz ülkücü şehide anlamlı ziyaret

Suriye lideri Beşar Esad'ın kuzeninin öldürüldüğü çatışmada görev aldığı için başına ödül koyduğu ve geçtiğimiz hafta girdiği çatışmada vurularak şehit olan Giresunlu Selami Aynur'u Suriyeli Türkmenler unutmadı.

04 Nisan 2014 Cuma 15:01

Suriye Türkmenleri Meclis Başkanı olan ve Suriye ordusundan ayrılan General Fayez El Amro, Esad rejimine karşı savaşmak için bir süre önce Suriye'ye giden ve 10 gün önce girdiği çatışmada hayatını kaybeden Giresunlu Selami Aynur'un ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Suriye Türkmenleri Meclis Başkan Yardımcısı Heysem Mulla Ali, Meclis Genel Sekreteri Nidal Arap ve Suriye Türkmen Milli Hareket Partisi Başkan Yardımcısı Tarık Sulo Cevizcı ile Giresun'a gelen Fayez El Amro, Keşap ilçesine bağlı Gönüllü köyünde baba Mustafa Aynur'u evinde ziyaret ederek taziyelerini iletti. Heyeti kapıda karşılayan baba Mustafa Aynur ve akrabaları, çatışmada ölen Selami Aynur'un ölümü hakkında bilgi aldı.

SELAMİ REİS

Selami Aynur'u yakından tanıdığını söyleyen Suriye Türkmen Milli Hareket Partisi Başkan Yardımcısı Tarık Sulo Cevizcı, şöyle konuştu: “Kendisiyle görüşüyordum, bizim bölgemiz olan Halep'teydi. Kısa süre içerisinde herkesin sevgisini kazanmıştı herkes ondan çok memnundu. Onunla buluşacaktık ama bir arkadaşı kaçırıldı. Onu çıkarmaya gidecektik. Ben Antep'ten gelecektim o da Halep'ten gelerek orta bir yerde buluşacaktık. Ama o arkadaşlarına sözü olduğu için çalışmaktan dolayı başka arkadaşını gönderdi. Yarın gelecek dediler. Akşamleyin dediler ki başınız sağolsun rahmetli oldu, şehit oldu dediler. Çok şaşırdık. Çünkü çok başarılı biriydi.”

Türkmen heyet, Selami Aynur'un mezarına karanfil bıraktı sonra dua etti.

Öte yandan Suriye ordusundan ayrılarak Suriye Türkmenleri Meclis Başkanı olan Fayez El Amro, Suriye'de bulunan yakınlarının hayatlarının tehlikeye girebileceği düşüncesiyle basına demeç vermek istemediğini belirtti. Selami Aynur'un babası Mustafa Aynur da basına bir açıklama yapmadı.EN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ