TIK'LA LİNKİ, ÖĞREN BİRLİĞİNİ

Askerlik yerlerini merak eden asker adayları için askerlik yerlerini nasıl öğrenebilecekleri bir haber hazırladık.

07 Mayıs 2014 Çarşamba 10:10

İŞTE KISA VE ÖZ BİLGİLER;

2013-2014 yılında askere gidecek olanlar artık gelişen teknoloji ile askerlik yerlerini sorgulayıp öğrenebiliyorlar. Vatani görevini yerine getirecek olan tüm mehmetçiklere şimdiden hayırlı askerlikler ve teskereler diliyoruz. E-devlet ile askerlik sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacağını anlatmadan hemen önce özellikle bilişim suçları oranlarındaki çok büyük artıştan dolayı her sayfaya ve her siteye TC kimlik numaralarının verilmemesi gerektiği hususunun önemle ve kalınca altını da çizmek istiyoruz. Her yere TC kimlik numaralarınızı vermeyin. Devlet siteleri hariç tabiki.

 

E-DEVLET SORGULAMALARI İÇİN LİNKE TIKLAYINIZ

 

Askerlik bilgisi

Daha önceden e-devlet şifresi almamış iseniz PTT müdürlüklerine giderek 2 tl bedel karşılığında bunu ediniyorsunuz. Artık bir çok sorgulama işlemlerinde e-devlet şifresi gerektiği için almanızda yarar var zaten yok ise bu tür sorgulamaları da yapamıyorsunuz. Şimdi e-devlet şifresi olan arkadaşlarımız hemen aşağıdaki bağlantıya giriş yapacaklar.

VE İŞTE BURADAN SONUÇ ALABİLİRSİNİZ;

E-devlet askerlik sorgulama işlemi için öncelikle bir e-devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Bu şifre ile e-devlet sitesine girip işlemimizi gerçekleştiriyoruz. Eğer kişiye özel olarak verilen e-devlet şifresini henüz almadıysanız size en yakın bir ptt şubesine başvurarak kısa zamanda e-devlet şifrenizi alabilirsiniz. Fakat her postane şubesi online işlem gerçekleştiremediğinden dolayı tüm postaneler e-devlet şifresi vermemektedir. Şifre işlemlerini genelde büyük ve merkezi yerdeki postaneler gerçekleştirir. Bu nedenle öncelikle gideceğiniz ptt şubesini arayarak ya da internetten araştırarak şifre işlemi gerçekleştirip gerçekleştirmediğini öğrenmelisiniz.

E-devlet sifresi Alma

E-devlet şifrenizi aldıktan sonra e-devlet askerlik sorgulama işlemi için Google arama motoruna e-devlet diye aratın ve ilk çıkan siteye girin. Bu site e-devlet sisteminin resmi internet sitesidir veya aşağıda verdiğimiz linke tıklayınız. Siteye girin ve sitenin sağ üst köşesinde bulunan “Sisteme giriş” butonuna tıklayın. Çıkan ekranda e-devlet şifresi bölümüne tıklayın. Karşımıza gelen ekranda T.C. kimlik numaramızı ve bize özel verilen e-devlet şifremizi girip gönder butonuna tıklıyoruz. Karşımıza birçok işlemin yapılabilineceği bir ekran gelecektir. E-devlet askerlik sorgulama için öncelikle bu ekranda sol menüdeki sunulan hizmetler linkine tıklıyoruz. Buradan Milli Savunma Bakanlığı bölümünde Asal hizmetlerin en sonuncusu olan “Sevk edilecek eğitim merkezleri” yazısına tıklıyoruz. Böylece e-devlet askerlik sorgulama işlemini tamamlamış oluyoruz. Eğer askerlik durumunuzla alakalı henüz bir açıklama yapılmamışsa ya da askerliğinizi bitirdiyseniz “Hakkınızda herhangi bir sonuç bulunmamaktadır” yazısı ekrana çıkacaktır.GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ