ASELSAN SON 'KALKAN'LARI TESLİM ETTİ

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın İhtiyacı kapsamında üretilen son parti KALKAN Radarları ile radarla entegre çalışan ASELSAN ürünü Milli MOD5 IFF Sorgulayıcı Cihazları gerçekleştirilen kabul testleri sonucunda Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslim edildi.

12 Kasım 2014 Çarşamba 14:12
ASELSAN tarafından geliştirilen ilk öz­gün faz dizili radar olan ve 2008 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri envanterine giren KALKAN Radarı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın HERİKKS Alçak İrtifa Hava Savunma Komuta Kont­rol Sistemi ana arama radarı olarak kulla­nıyor.
 
Türkiye'nin dört bir yanında görev yapan KALKAN radarları, modern ve özgün bir sistem tasarımına sahip, alçak irtifa hava hedeflerinin üç boyutta doğru ve hızlı tes­pit ve teşhisini, sabit ve döner kanatlı ola­rak sınıflandırılmasını ve dost kuvvet teş­hisini yapmak üzere tasarlanmış bir arama ve takip radarıdır. Modern teknolojik özel­likleri arasında, modüler sistem yapısı, çok huzmeli ve faz dizili elektronik taramalı anteni, gelişmiş sayısal sinyal işleme mi­marisi, darbe sıkıştırma özelliği, sayısal darbe üreteci ve sayısal almaç birimleri yer alıyor.
 
Teknik Özellikler
 
X-Bant yayın frekansı
 
100km azami menzil
 
Faz dizili anten
 
Çoklu huzme
 
Darbe sıkıştırma
 
3 boyutta hedef arama ve takip
 
Çoklu hava hedefi takibi
 
Arama ve Takip için ayrı huzmeler (Çok Fonksiyonluluk)
 
Otomatik Hedef Sınıflandırma
 
IFF (dost/bilinmeyen teşhisi) sorgulaması
 
Komuta kontrol merkezi üzerinden uzaktan komuta ​​
 
 
Kaynak: kokpit.aero
aselsani kalkan radar teslim tsk


EN ÇOK OKUNAN HABERLER
GÜNÜN ÇOK İZLENENLERİ